Archive for ◊ marzec, 2012 ◊

Author: admin
• Wtorek, marzec 27th, 2012

New room for a babyDzisiejsze pokoje dziecięce bardzo różnią się od tych sprzed trzydziestu lat. Obecnie pokoje dla dzieci urządzamy tak, że są dziecięcym królestwem. Niektóre młode małżeństwa, zanim pojawi się na świecie dziecko, już urządzają pokój dziecinny. Pokój niemowlęcy jest zwykle słodki i bogaty w sprzęty oraz małe mebelki. Pokój dla niemowlaka musi być wygodny zarówno dla mamy i dla noworodka. Jednak najważniejsze by urządzić go tak, aby pokój niemowlaka rósł razem z dzieckiem. Pokój niemowlaka mogą zdobić malunki na ścianie. Warto użyć zmywalnej farby akrylowej, żeby można było zmyć brud. Meble powinny mieć wesołe kolory, oryginalne kształty oraz zabawne detale. Powinny one stymulować rozwój dziecka i rosnąć razem z nim. W pokoju przedszkolaka bardzo ważne jest także to, a by miał on bezpieczne warunki do zabawy i rozwoju. Pomieszczenie powinno być bardzo kolorowe i pogodne, bo obcowanie z kolorem korzystanie wpływa na samopoczucie dzieci. Ważne jest także bezpieczeństwo dziecka. Dlatego też szafki i szuflady powinny mieć bezpieczne mechanizmy, eliminujące przytrzaśnięcie palców, a kanty mebli powinny mieć dobrze bezpieczne narożniki. Uczniowie podstawówki i gimnazjaliści wymagają innych wnętrz, mebli i wystroju. Dobrym miejscem na urządzenie pokoju dla nastolatka jest poddasze. To wymarzone miejsce, odizolowane i prywatne dla dorastającego chłopaka lub dziewczyny. W pokojach nastolatków sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze oraz nowoczesne meble i dodatki.

Author: admin
• Niedziela, marzec 11th, 2012

Najlepszym rozwiązaniem jest gdy rodzeństwo ma oddzielne pokoje. Szczególnie, gdy mamy chłopca i dziewczynkę. Gdy dzieci są małe, nie ma problemu, ale nastolatki chcą urządzić swój pokój zupełnie inaczej. Dlatego, że gusta chłopca i dziewczyny bardzo się od siebie różnią. Pokój młodzieżowy musi być praktyczny i wielofunkcyjny, ponieważ służy zarówno do nauki, jak i odpoczynku, odznaczać się urodą i oryginalnością. Do pokoju nastolatka warto wybierać zestawy barw i motywy dekoracyjne, które sprawiają wrażenie pogodnych, a nie agresywnych. W aranżacji pokoju dla chłopca, powinny dominować dwa kolory: ciepły, zgaszony żółty i chłodna szarość. To harmonijne, bardzo modne połączenie barw. Dziewczęce pokoje są urocze i kojarzą nam się zwykle z kolorem różowym, kwiaciastymi tapetami, baldachimem nad łóżkiem. Pokój dziewczynki może być nowoczesny, ale zwykle nawiązuje do staroświeckich aranżacji. Warto go zaaranżować tak, aby powstały dwie odrębne strefy. W jednej powinien znaleźć się kąt do nauki, w drugiej zaś powinna znaleźć się sypialnia oraz miejsce do zabawy. Zestaw do nauki może składać się z prostego, białego biurka z szufladą i zgrabnego krzesełka. Nad nim półki na książki oraz mały pomocnik na potrzebne rzeczy. Nie każdą rodzinę stać na to, by wszyscy domownicy mieli swoje oddzielne pokoje. Dlatego czasem rodzeństwo musi dzielić jedno pomieszczenie. Rodzice zwykle mają problem jak go urządzić, żeby każde z dzieci było zadowolone i miało swój kącik do nauki, odpoczynku i zabawy. Wyzwaniem jest urządzić wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki, który powinien być uniwersalny.

Author: admin
• Piątek, marzec 02nd, 2012

pokoj_dziecka8_500Aranżacja dziecięcych pokoików nie jest prosta, bo wymaga wielu specyficznych rozwiązań. Pokój dla malucha powinien być nie tylko ładny i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Powinny się w nim znaleźć takie istotne elementy jak: antypoślizgowa podłoga, dywan przymocowany dobrze do podłoża, zabezpieczone rogi mebli, bezpieczne okna przez które nie da się wypaść i odpowiednio dostosowane drzwi – bezpieczne, wygodne i ładne z wytrzymałymi zawiasami, wygodnymi do uchwycenia klamkami i dobrymi zamkami. W przypadku pokojów dla dzieci odradza się duże przeszklenia, bo wystarczy moment nieuwagi i po szybie. Pokój nastolatka może być urządzony w stylu klasycznym, ale zwykle jest to aranżacja nowoczesna, stawiająca na wygodę i funkcjonalność. Warto do niego wybrać nowoczesne, wielofunkcyjne meble młodzieżowe, nie zapominając o tym, że najważniejsze jest miejsce do pracy i nauki. Doskonałym sposobem na zaspokojenie wielkich wymagań naszych nastoletnich dzieci jest uniwersalny zestaw mebelków młodzieżowych. Przy łóżku można umieścić regały z półkami na książki i gadżety, szafki. Część zamykanych, część otwartych. W pokoju dziecka ściany o podłogi powinny być pokryte bezpiecznymi, łatwymi do zmywania materiałami. Najlepsze są tapety zmywalne, które mogą też znacznie ocieplić ścianę przy której stoi łóżko naszego dziecka. Dobrze sprawdzają się także tapety korkowe, bo korek jest pięciokrotnie lżejszy od wody, więc doskonale amortyzuje drgania i wygłusza pomieszczenia, natomiast jego porowatość pozwala na oddychanie ścian.