Archive for ◊ czerwiec, 2012 ◊

Author: admin
• Środa, czerwiec 27th, 2012

z5476761W,Narazone-na-zabrudzenie-sciany-nad-blatem-roboczymDzisiejsze kuchnie znacznie różnią się od tych z czasów PRL-u. To duże przestronne pomieszczenie lub w innej wersji aneks kuchenny. To obecnie najczęściej spotykany model tworzenia kuchni. Nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić wygodny aneks kuchenny. Mała kuchnia połączona z salonem przy odrobinie zaangażowania i pomysłowości może być nowoczesna i funkcjonalna, a także pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Zgrabne sprzęty i meble wykonywane pod wymiar doskonale wpasują się w niewielki aneks i będą współgrać z połączonym z aneksem salonem. Jeśli mamy problem z zaaranżowaniem małego pomieszczenia, zawsze można skorzystać z pomocy specjalisty. Dekorator wnętrz znajdzie na wszystko sposób i pomoże stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze. Salon i kuchnia w jednym to dobra opcja w przypadku gdy rodzina stołuje się na mieście. Gdy kuchnia jest często eksploatowana i przygotowywane są w niej często aromatyczne potrawy, wtedy lepiej kuchnię odizolować od innych pomieszczeń zamykanymi drzwiami, które zatrzymają nieprzyjemne zapachy. Czasem nie wystarcza urządzić kuchni w oddzielnym zamykanym pomieszczeniu. Niektórzy umieszczają kuchnie na przykład w piwnicach czy w tzw. letniakach, w których gotuje się w sezonie wiosennym i letnim. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na salon z kuchnią, czy projekt kuchni zamkniętej, to należy zawsze pamiętać o tym, że kuchnia powinna się znajdować w sąsiedztwie jadalni lub pokoju.

Author: admin
• Poniedziałek, czerwiec 18th, 2012

z5476762N,W-wejsciu-do-przykuchennej-spizarni-zamontowano-drzwiDziś najmodniejsze są kuchnie otwarte w stylu prowansalskim, który jest ponadczasowy. Doskonale wyglądają przestronne kuchnie z rozbudowaną zabudową kuchenną i wygodnym aneksem jadalnianym, wyposażone w drewniane białe szafki, płytki ceramiczne i dekoracyjną tapetę. Klimaty Prowansji są ponadczasowe. Zawsze będą pasować w kuchni bezpieczne kolory i naturalne materiały, które tworzą stonowany, harmonijny wystrój i drewniane meble. Wnętrze prowansalskie musi być jasne i przestronne i nie powinno przytłaczać ani barwą, ani ilością rzeczy. Nie należy także przesadzać z dekoracjami. Bardzo funkcjonalne wnętrze tworzy otwarta kuchnia, połączona z jadalnią. Tym bardziej, że w większości mieszkań jest to konieczność. Wypracowano już wiele stylów które pomagają stworzyć wnętrza kuchni połączonej z salonem, które będą idealnie do siebie pasować. Dzięki połączeniu kuchni z jadalnią, nawet na niewielkim metrażu uzyskuje się pożądaną przestronność i funkcjonalność. Należy przy tym zadbać o odpowiedni charakter i styl kuchni. Ponadto, takie połączenie wymaga dobrego projektu, który uwzględni styl obu pomieszczeń tak, żeby strefa kuchenna i wypoczynkowa pokoju dziennego tworzyły zgraną całość. Ściany obu części – kuchni i salonu warto pokryć farbą w tym samym odcieniu i położyć w całym pomieszczeniu jednakową posadzkę Podobne detale, wykończenia, firanki lub rolety zgrabnie stworzą idealną całość.

Author: admin
• Niedziela, czerwiec 10th, 2012

z6345438XKuchenne wnętrza mogą mieć różne oblicza. Pomalować je można w różne odcienie. Zastosować barwy zarówno stonowane i jasne, jak i wyraziste czy ostre kolory. Kuchnię można pomalować białą farbą – taki wystrój jest ponadczasowy i zawsze modny. Wnętrza w białych barwach wyglądają nowocześnie, przestronnie i świeżo. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że biała kuchnia może być bardzo przytulna. Można ją na przykład urządzić w stylu minimalistycznym. Białe kuchnie wyglądają lekko, dlatego są dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań. A zaletą takiej aranżacji jest, że do białego pasują prawie wszystkie kolory, z przede wszystkim pomarańczowy, czerwony czy zielony. Kolorowymi dodatkami mogą być na przykład kuchenne wazony, doniczki, obrusy i krzesła. Bardo dobrym pomysłem na aranżację wnętrza kuchni jest połączenie bieli i czerni. Przy tym biel jest tłem, zaś czerń dodatkami do niego. Wzorów w kuchni nie potrzeba zbyt wiele. Mogą to być na przykład płytki w bardzo modne grochy lub kwiaty na czarnej tapecie. Ważne, by nie przesadzać z tymi kontrastami, bo taki wystrój może okazać się męczący. Można jednak z powodzeniem wykorzystać przezroczyste, szklane dodatki. Kuchnia nie musi być jednak tylko biała. Sprawdzi się także bardziej barwne zestawienie. Ściany w bardziej jaskrawych barwach przełamane stonowanymi dodatkami. Ponadto, zawsze ponadczasowe są zestawienia barw naturalnych, typu drewniane meble, beżowe ściany i posadzka w naturalnym kolorze.