Archive for ◊ sierpień, 2012 ◊

Author: admin
• Niedziela, sierpień 26th, 2012

wnetrza_aranzacje_biale_mieszkanie_600x283_crop_rozmiar-niestandardowyW nowoczesnych domach możemy dziś spotkać pomieszczenia, o których w czasach PRL-u Polacy mogli tylko pomarzyć. Mowa o jadalni, która kiedyś mieściła się w maleńkiej kuchni lub była prowizorycznie stworzona w salonie. Drugie pomieszczenie, które przysługiwało tylko nauczycielom, to był gabinet. Dziś możemy pozwolić sobie na wydzielone pomieszczenie, w którym znajduje się biurko i zestaw komputerowy. Szczególnie potrzebują go osoby prowadzące działalność gospodarczą, które w domu mają siedzibę swojej firmy. O ile gabinet zawsze powinien być pomieszczeniem odizolowanym od innych, chroniącymi przed hałasem drzwiami, to jadalnię lubimy łączyć z kuchnią. Doskonale nadają się do tego pomieszczenia przechodnie. Jadalnia to pomieszczenie które powinno być w każdym domu, bo to właśnie w tym pomieszczeniu spotykamy się przy posiłkach. Aby nasze jedzenie i trawienie przebiegało właściwie, warto jest zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza i wybrać pasujące meble, które będą nie tylko piękne i estetyczne, ale także dobrze wykończone i funkcjonalne. Laminat stołu powinien być odporny na zarysowanie, działanie zimnych i gorących płynów oraz alkoholi. Meble powinny mieć proste, harmonijne kształty brył i naturalne, stonowane kolory. Aranżacja gabinetu w sposób zapewniający komfort pracy nie jest łatwa. Do takich pomieszczeń dobrze sprawdzają się odcienie beżów i brązów, a także ciepłe zielenie. Biurko powinno być wygodne i funkcjonalne, stać przy oknie, tyłem do niego, by widoki nie rozpraszały, a słońce nie świeciło w oczy.

Author: admin
• Piątek, sierpień 17th, 2012

z6525716XPokój dla dziecka wydaje się na pozór bardzo prosty w aranżacji. W sklepach nie brakuje bowiem drobiazgów, którymi można ozdobić królestwo naszego malucha. Należy jednak zrobić to tak, aby pokój był uniwersalny, a gdy dziecko dorasta, nie było konieczności zmiany całego wystroju. Zazwyczaj w wyniku błędów przy aranżacji pokoju dziecinnego, kilkakrotnie w życiu dziecka przechodzą one metamorfozę. Dzieci rosną, a z biegiem lat potrzebują innych sprzętów, mebli, a także zmieniają się ich upodobania. Kiedy nasze dziecko jest w drodze, kupujemy drogie kolorowe łóżeczko, półeczki i komódki. Dominują w pokoju zdobienia, falbanki, kwiatuszki i motylki w odcieniach różów, a na ścianach przyklejona jest tapeta w słodkie, dziecinne wzory. Nasze dziecko za kilka lat stanie się przedszkolakiem, dlatego zastanówmy się, czy warto inwestować w typowo niemowlęce sprzęty. Kiedy maluch ma trzy latka, trzeba jego pokój zamienić w królestwo przedszkolaka. W pokoju przedszkolaka najważniejsze jest, by miał on bezpieczne warunki do zabawy i rozwoju. Meble powinny być dostosowane do wielkości dziecka, a szafki powinny być wyposażone w drzwi lub szuflady na bazie bezpiecznych mechanizmów, eliminujących przytrzaśnięcie palców, zaś kanty powinny mieć bezpieczne narożniki. Urządzając taki pokój należy zdać sobie sprawę z tego, że nastolatek już nie chce mieszkać w wesołym pokoiku odpowiednim dla kilkulatka. Dlatego powinniśmy pozwolić mu samodzielnie zaaranżować jego pokój, aby był miejscem zabawy i rozrywki, ale również nauki i odpoczynku. Powinno znaleźć się w nim łóżko, biurko, szafki na książki i na ubrania oraz nieograniczona liczba schowków. Biurko powinno znajdować się przy oknie i powinno być duże, aby mogły zmieścić się na nim komputer, lampka, zeszyty, książki oraz przybory potrzebne do odrabiania prac domowych. Nad biurkiem można zawiesić niewielkie półki, na najpotrzebniejsze pomoce naukowe.

Author: admin
• Czwartek, sierpień 09th, 2012

z2560402X,Z-wystrojem-salonu-idealnie-harmonizuje-ustawioneNasze domy są dziś dość duże, by stworzyć w nich sypialnie dla każdego domownika, urządzić w nich salon, jadalnię, gabinet i inne pomieszczenia służące do różnych celów. Bardzo przydaje się na przykład gabinet, garderoba, czy specjalna sala do ćwiczeń. Szczególnie garderoba jest tym, o czym marzy każda elegantka – pomieszczenie, które pomieści wszystkie ciuchy, buty, płaszcze i inne kobiece drobiazgi to bardzo dobra alternatywa dla szaf, półek i szafek. Jest bardzo przydatna, bo pozwala zaoszczędzić miejsca w sypialni. Warto zdecydować się na garderobę, która ułatwi życie wszystkim domownikom, pozwoli szybko wyszykować się do pracy i uporządkować garderobę. Najlepiej umieścić ją w pobliżu sypialni. Dla dwojga wystarczy przeważnie powierzchnia 6 m2, a dla większej ilości domowników potrzebne będzie około 10 m2.Garderobę można umieścić we wnętrzu trudnym do zagospodarowania na pokoje. Na przykład pod schodami czy w wejściu na poddasze. Mając w domu sporo niezagospodarowanego miejsca warto urządzić w nim specjalne miejsce do ćwiczeń, czyli tzw. domową siłownię. Warto zainwestować raz, by korzystać zawsze. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na siłownię trzeba wybrać odpowiednie miejsce, a pomieszczenie w którym ma się znajdować, powinno być duże, aby istniała możliwość ustawienia sprzętu przynajmniej w odległości dwóch metrów od siebie. Jeśli chcemy także ćwiczyć fitness, wtedy musimy zastanowić się nad przeznaczeniem na siłownię większego pomieszczenia i podzieleniem go na dwie części. Ponadto, warto pamiętać o tym, że siłownia powinna znajdować się jak najbliżej łazienki, aby była możliwość szybko po ćwiczeniach wziąć prysznic.