Archive for ◊ październik, 2016 ◊

Author: admin
• Wtorek, październik 18th, 2016

Sposób obsługi i związany z tym wysiłek oraz częstotliwość zaangażowania to jedno z głównych kryteriów przy wyborze pieca. Najmniej atrakcyjnie prezentuje się pod tym względem węglowy, najlepiej gazowy. Chcąc jednak uniknąć wysiłku, nie trzeba od razu się na niego decydować. Jest jeszcze możliwość zakupu pieca na pellet, który nie jest wymagający pod względem obsługi. Nie jest tak, że wystarczy jedynie go włączyć, ale też nie trzeba mu poświęcać zbyt wiele uwagi. Umieszcza się pellet w odpowiednim pojemniku, najlepiej sporo, by na dłużej starczyło. Włącza się piec. Jeśli chodzi o samą rozpałkę, to może być automatyczna.

To bardzo przydatna opcja i warto kupić taki, który ją posiada. Istnieje także możliwość samoczynnego wygaszania. Praktycznie więc większość pracy sprowadza się do wsypywania pelletu. Kolejną porcję można dosypać nawet za kilka dni. Można więc mówić o dużej wygodzie obsługi pieca na pellet. To ważne dla osób, które mają słabsze zdrowie albo nie chcą się męczyć. Ogrzewanie za pomocą tego materiału opałowego będzie tańsze niż gazowe, natomiast obsługa niewiele więcej wymagająca. Sam piec tani nie jest, ale koszty eksploatacji będą niższe, a te są tak samo ważne, jak związane z zakupem kotła.

Author: admin
• Wtorek, październik 18th, 2016

Obniżenie kosztów ogrzewania, takie hasło powinno towarzyszyć każdemu, kto zamierza stawiać dom. Solidne, szczelne okna to powinien być priorytet. Ważne jest unikanie dużych okien od strony północnej, dlatego trzeba wybrać odpowiedni projekt. Ważne jest też ocieplenie budynku. Zapobiegnięcie stratom energetycznym to jedno, ale jeszcze warto zadbać, by sposób ogrzewania nie generował wysokich kosztów. Coraz popularniejsze piece na pellet będą tańszą alternatywą dla olejowych czy gazowych.

Wiele pracy przy nich nie trzeba, a jeśli kupi się jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie, to będzie to model niemal nie wymagający obsługi. Tanie ogrzewanie to także korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Montuje się pompę ciepła, a energię czerpie np. z ziemi. Nie zawsze jednak jest to do wykonania i nie każdy potrzebuje tak oryginalnych rozwiązań. Warto jednak o nich wiedzieć. Natomiast piec na pellet to rozwiązanie tradycyjne, tylko inny jest materiał opałowy. Ze względu na swoją ekologiczność coraz bardziej popularny. Sprasowane odpady drzewne wiele nie kosztują, kocioł jest bardzo wydajny, więc będzie można mieć niższe rachunki za ogrzewanie. Przy tym do powietrza nie trafi za wiele zanieczyszczeń.