Author: admin
• Wtorek, październik 18th, 2016

Sposób obsługi i związany z tym wysiłek oraz częstotliwość zaangażowania to jedno z głównych kryteriów przy wyborze pieca. Najmniej atrakcyjnie prezentuje się pod tym względem węglowy, najlepiej gazowy. Chcąc jednak uniknąć wysiłku, nie trzeba od razu się na niego decydować. Jest jeszcze możliwość zakupu pieca na pellet, który nie jest wymagający pod względem obsługi. Nie jest tak, że wystarczy jedynie go włączyć, ale też nie trzeba mu poświęcać zbyt wiele uwagi. Umieszcza się pellet w odpowiednim pojemniku, najlepiej sporo, by na dłużej starczyło. Włącza się piec. Jeśli chodzi o samą rozpałkę, to może być automatyczna.

To bardzo przydatna opcja i warto kupić taki, który ją posiada. Istnieje także możliwość samoczynnego wygaszania. Praktycznie więc większość pracy sprowadza się do wsypywania pelletu. Kolejną porcję można dosypać nawet za kilka dni. Można więc mówić o dużej wygodzie obsługi pieca na pellet. To ważne dla osób, które mają słabsze zdrowie albo nie chcą się męczyć. Ogrzewanie za pomocą tego materiału opałowego będzie tańsze niż gazowe, natomiast obsługa niewiele więcej wymagająca. Sam piec tani nie jest, ale koszty eksploatacji będą niższe, a te są tak samo ważne, jak związane z zakupem kotła.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply