Author: admin
• Wtorek, październik 18th, 2016

Obniżenie kosztów ogrzewania, takie hasło powinno towarzyszyć każdemu, kto zamierza stawiać dom. Solidne, szczelne okna to powinien być priorytet. Ważne jest unikanie dużych okien od strony północnej, dlatego trzeba wybrać odpowiedni projekt. Ważne jest też ocieplenie budynku. Zapobiegnięcie stratom energetycznym to jedno, ale jeszcze warto zadbać, by sposób ogrzewania nie generował wysokich kosztów. Coraz popularniejsze piece na pellet będą tańszą alternatywą dla olejowych czy gazowych.

Wiele pracy przy nich nie trzeba, a jeśli kupi się jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie, to będzie to model niemal nie wymagający obsługi. Tanie ogrzewanie to także korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Montuje się pompę ciepła, a energię czerpie np. z ziemi. Nie zawsze jednak jest to do wykonania i nie każdy potrzebuje tak oryginalnych rozwiązań. Warto jednak o nich wiedzieć. Natomiast piec na pellet to rozwiązanie tradycyjne, tylko inny jest materiał opałowy. Ze względu na swoją ekologiczność coraz bardziej popularny. Sprasowane odpady drzewne wiele nie kosztują, kocioł jest bardzo wydajny, więc będzie można mieć niższe rachunki za ogrzewanie. Przy tym do powietrza nie trafi za wiele zanieczyszczeń.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply